Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: kto wie ???  (Przeczytany 5305 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

LoL =D=D=D

  • Gość
kto wie ???
« : 2005-02-26, 17:35 »
czy ktos z Was wie jak moge nauczyc psa nieufnosci do obcych psow i ludzi ??
juz dwa razy moj pies zostal zaatakowany przez innego psa i nawet nie umial sie obronic !!! niechodzi mi o to zeby byl jakims psem walecznym ale poprostu denerwuje mnie ze on woli "powąchac" obcego psa i wrocic do domu pogryziony, albo chociaz jak go nauczyc aby w razie ataku bronil sie lub uciekal ?? a jak jakis pies go "zaczepi"to on siedzi w miejscu...nie ucieka ani sie nie broni oczywiscie ja biore go na rece i wracam z nim do domu lub w jakies bezpieczne miejsce ale on nadal taki jest lekkie "dziabnięcie" to dla niego nie jest nauczka... co zrobic ??
bardzo prosze o pomoc
 :(  :(  :(  [
Zapisane

Atomic

  • Gość
kto wie ???
« Odpowiedź #1 : 2005-02-26, 17:51 »
A w jakim wieku jest psiak ? Moze warto by odwracać jego uwagę gdy zobaczy innego psa lub omijać te grożniejsze psy z daleka? :)

Pozdrowienia
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
kto wie ???
« Odpowiedź #2 : 2005-02-26, 18:09 »
Cytuj

nie ucieka ani sie nie broni oczywiscie ja biore go na rece i wracam z nim do domu lub w jakies bezpieczne miejsce

I to jest wlasnie błąd. Nigdy pies nie bedzie wiedzial ze ma sie bronić, skoro caly czas wie ze wezmiesz go na rece i zaniesiesz do domu. W takich sytuacjach zostawiaj go samego sobie, nie rozczulaj sie nad nim i NIE POCIESZAJ, bo odbierze to jako pochwale.
Zapisane

Forum Zwierzaki

kto wie ???
« Odpowiedz #2 : 2005-02-26, 18:09 »

Nanami

  • Gość
kto wie ???
« Odpowiedź #3 : 2005-02-26, 18:16 »
Zacznij od początku... W jakim jest wieku, jaka rasa ew. jakich ras mieszaniec, opisz dokładniej co nazywasz "atakiem", jak sie zachowuje szczeniak, jak Ty.

Cytuj
czy ktos z Was wie jak moge nauczyc psa nieufnosci do obcych psow i ludzi ??


Nieufność = strach. Nieufność prowadzi do agresji. Czy tego chcesz? Twój pies nauczy sie, ze lepiej pierwszemu zaatakowac, by uprzedzic atak. Ale nie bedzie to "odwaga" ale zwykła agresja ze strachu. Radze Ci - socjalizuj małego z ludzmi i z dobrze wychowanymi psami ile mozesz! Nie pozwalaj bawic sie ze zle wychowanymi, bo to odbije sie na psychice Twojego psa.
Zapisane

golden(ka)

  • *
  • Wiadomości: 5987
kto wie ???
« Odpowiedź #4 : 2005-02-26, 18:18 »
Cytuj

Zacznij od początku... W jakim jest wieku, jaka rasa ew. jakich ras mieszaniec, opisz dokładniej co nazywasz "atakiem", jak sie zachowuje szczeniak, jak Ty.

Dokładnie, bo jeśli to golden retriever nie nauczysz go "atakowania", bądz nieufności do innych psów. Musimy znac okoliczności- jaki jest wiek psa, płeć, rasa itd.
Zapisane

kavainka

  • Gość
kto wie ???
« Odpowiedź #5 : 2005-02-26, 18:48 »
moze sie spotkamy moja Nusia da mu lekcje nieufności  :?
ja mam znowu odwrotny problem....
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
kto wie ???
« Odpowiedź #6 : 2005-02-26, 18:48 »
Cytuj

Cytat:

nie ucieka ani sie nie broni oczywiscie ja biore go na rece i wracam z nim do domu lub w jakies bezpieczne miejsce


I to jest wlasnie błąd. Nigdy pies nie bedzie wiedzial ze ma sie bronić, skoro caly czas wie ze wezmiesz go na rece i zaniesiesz do domu. W takich sytuacjach zostawiaj go samego sobie, nie rozczulaj sie nad nim i NIE POCIESZAJ, bo odbierze to jako pochwale.


Zgadzam się, żadnym razie psa na ręce i ucieczka... można powiedzieć coś więcej jak dowiemy sie W JAKIM WIEKU JEST PIES LUB OD JAK DAWNA GO MASZ (JEŚLI NIE OD SZCZENIAKA)? Jakiego jest wzrostu?

Pocieszę cię że mój pies ma dokładnie to samo, jest przyjaznym tchurzem. Boi się byle hałasu, ale chciałby obwąchać każdego psa. A jak dany pies żuca się na niego z paszczą, to nie ma pojęcia co się stąło i co ma robić... :? To są sytuacje często zaskakujące i nerwowe dla właściciela... (Ostatnio jak jakiś pies-osiedlowy argesor łaził za nami i podwarkiwał na mojego psa, to wrzasnęłam [no, nie wrzasnęłam, ale żade inne słowo mi tu nie pasuje] na niego "won!!", psu szczęka opadła i stał tam w miejscu dłuuugo po tym jak odeszliśmy... Nie podaje tego jako dobry sposób, to była moja pierwsza reakcja, ale zadziałało... [Wogóle to ja się boje psów :P ] Moge ci za to poradzić, że można kupić sprej, którym można psiknąć psa wybitnie agresywnego w samoobronie... :o )

EDIT: Poprawda ortografii... :P
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
kto wie ???
« Odpowiedź #7 : 2005-02-26, 18:52 »
charon jesli poprawiłaś żuca i tchurzem to chyba niepotrzebnie sie trudziłaś :P
Zapisane

Zorba

  • Gość
kto wie ???
« Odpowiedź #8 : 2005-02-26, 18:58 »
moj pies jak byl maly byl kilka trazy pogryziony przez psy,w pewnym momecie zauwazyl ze przed nim uciekają(przewaga wzrostowa).Uraz psychiczny wystarczyl... teraz jest agresywny ,w tym momecie staramy sie opanowac to jego zachowanie i zdaje sobie sprawe ze to jest moj błąd.
Jeżeli masz szczeniaka to jest norlanie ze szuka kontaktu z innymi psami.Jak dorosle-spoważnieje.
Zapisane

Forum Zwierzaki

kto wie ???
« Odpowiedz #8 : 2005-02-26, 18:58 »

golden(ka)

  • *
  • Wiadomości: 5987
kto wie ???
« Odpowiedź #9 : 2005-02-26, 19:02 »
Jaak narazie nie ma co dawac wykładów póki nie dowiemy się co to za rasa bądz w jakim piesek jest wieku ;)
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
kto wie ???
« Odpowiedź #10 : 2005-02-26, 19:05 »
wiesz. .. lepiej jeśli pies nic nie robi, niż jeśli jest nieufny, albo agresywny. jeśli pies atakuje drugiego i ten drugi zaczyna się bronić z reguły konczy się to walką, a walka - co najmniej zszywaniem. Poza tym zwykle jest tez tak że jeśli pies zacznie się z jakimś chciaż raz gryźć to będzie próbowal tego przy każdym następnym spotkaniu - co więcej - moze atakować wszystkie psy nalezące do rasy z która sie kiedyś pogryzł....
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
kto wie ???
« Odpowiedź #11 : 2005-02-26, 19:07 »
Cytuj


charon jesli poprawiłaś żuca i tchurzem to chyba niepotrzebnie sie trudziłaś


Nie... to był chałas i cośtam... pierwsze co mi się w oczęta rzuciło... Ja zawsze piszę żuca zamiast rzuca... :cry:

Zorba, a jaka to rasa? (Coś kojarzę, ale nie będę się wyrywać... :P )
Zapisane

Aujeszka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2286
kto wie ???
« Odpowiedź #12 : 2005-02-26, 19:14 »
Cytuj

Dokładnie, bo jeśli to golden retriever nie nauczysz go "atakowania",

No, No mam wątpliwości czy by sie nie dalo nauczyc atakowania  ;) Fakt, z goldenkiem agresorem sie jeszcze nie spotkałam ale z labkiem owszem i to nie jedym :shock:   :(   :roll:  :?
 A z tą ufnościa to masz racje, Bafi już został nie raz zaatakowany przez owczarki, dobermany...a mimo to nie ma żadnej skazy na psychice i potarafi bawić sie nawet z psami tych ras ktore go pogryzly. Gdy jednak widzi osobnika który podchodzi do niego na sztywnych nogach, z podniesiań wysoko głową i ogonem to czuje respekt, jest ostrożny, wcofuje się lub pokazuje poddańczą postawe  :P  .
A wracając do Twojego problemu LoL, najpierw odpowiedz na  ważne pytania Nanami
Cytuj

W jakim jest wieku, jaka rasa ew. jakich ras mieszaniec, opisz dokładniej co nazywasz "atakiem", jak sie zachowuje szczeniak, jak Ty.

Aha, napisz jeszcze w jakim wieku psiaczek został odączony od matki.
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
kto wie ???
« Odpowiedź #13 : 2005-02-26, 19:19 »
Cytuj

ale z labkiem owszem


Ooo... ja też... :? Niestety...
Zapisane

golden(ka)

  • *
  • Wiadomości: 5987
kto wie ???
« Odpowiedź #14 : 2005-02-26, 19:26 »
Cytuj

Fakt, z goldenkiem agresorem sie jeszcze nie spotkałam ale z labkiem owszem i to nie jedym


A to dlatego bo labki są gwałtowniejsze ;) Też nieraz widziałam psy w akcji ale goldenki sa za bardzo leniwe i za bardzo uległena bójki  :lol: I za to kocham tę rasę!! :P Fakt może i niekiedy golden sie pogryźć ale to walka o dominację czy cos takiego. Albo to nie golden tylko "gfodle"  :lol:
Zapisane

Forum Zwierzaki

kto wie ???
« Odpowiedz #14 : 2005-02-26, 19:26 »

Michał z Warszawy-Ursus

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 640
  • Kocham Boga, ludzi i zwierzęta.
    • WWW
kto wie ???
« Odpowiedź #15 : 2005-02-26, 19:29 »
Mi się wydaje ze Twój piesek jest poprostu jaki jest nie ma duszy wojownika i chce nawiązać nowe kontakty a to że większość psów i nas jest takich jak ich właściciele to już trudno.
Bo wiesz zawsze jest tak i u ludzi i u zwierząt że zawsze ten dobry i pomocy dostaje po głowie.
Chyba jedyne co możesz zrobić to pilnować swojego pieska aby nie podchodził do innych piesków.
Pozdrawiam, życze zdrowia.
Zapisane
,,Trzymaj się wąskiej i krętej ścierzki"- Śp. Ojciec Pio.

Zorba

  • Gość
kto wie ???
« Odpowiedź #16 : 2005-02-26, 22:07 »
charon ja mam dalmatyńczyka :/
ja się spotkalam z agresywnym labkiem  natomiast golnedem nie i mam nadzieje ze nigfdy to nie ustapi,poniekąd wydaje mi sie że goldeny mają łagodniejsze usposobienie i dlatego je wole od labków (nie obrażając nikogo ;) ).
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
kto wie ???
« Odpowiedź #17 : 2005-02-26, 22:09 »
to na pewno nie 100% labek..
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
kto wie ???
« Odpowiedź #18 : 2005-02-26, 22:12 »
Cytuj

charon ja mam dalmatyńczyka :/


Taaak! Wiedziałam! :lol: Tylko bez ava nie byłam pewna czy mi się nie byli... :oops:  :oops:
Zapisane

Aujeszka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2286
kto wie ???
« Odpowiedź #19 : 2005-02-26, 22:31 »
Cytuj

to na pewno nie 100% labek..

Vio, a myslisz ze cos takiego jak agresja u rodowodowych nie istnieje? :roll:
Zapisane

M0j0_J0j00

  • Gość
kto wie ???
« Odpowiedź #20 : 2005-02-26, 23:04 »
LoL  to  ty i tak masz dobrze bo mój fido do inncyh psów tej samej płci leci z zębami i wolałbym być na Twojim miejscu ja czasem unikam spotkania z innymi psami tym bardziej że za mojej bac blokiem są domki ijest tam taki brzydki domek ska psy tamej baki wychodzą i chodzą po osiedlu i jest ich 5 w tym 2 duze i czasme naprawde musze omijać bo fido sobie nie powoli ale i tak z niego cykor bo boji sie byc w lesie :D a z zębami do jakieś wilczura lub pit bulla tej samej płci leci jak dzikus :D
Zapisane

Forum Zwierzaki

kto wie ???
« Odpowiedz #20 : 2005-02-26, 23:04 »

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
kto wie ???
« Odpowiedź #21 : 2005-02-27, 09:38 »
Cytuj

Vio, a myslisz ze cos takiego jak agresja u rodowodowych nie istnieje?

w predyspozycjach laby agresji nie maja nawet w 0.001%, takie laby musialyby byc baardzo zle zsocjalizowane..
Zapisane

Beagielka_betty

  • Gość
kto wie ???
« Odpowiedź #22 : 2005-02-27, 09:42 »
Moim zdaniem pies to ma we krwi.Bronienie się itp.A co do ufności do obcych jak już tak ci na tym zależy to poproś kogoś jak twój pies bedzie sie zbliżał do obcego,alby go przestraszył.I takie "wałkowanie"  :lol:  może być skuteczne.Pies nie bedzie ufac obcym. Ale czy az tak ci to przeszkadza? Jak idziesz z psem na smyczy jak podchodzi do obcego to po prostu szarpnij go.
Zapisane

M'AST

  • Gość
kto wie ???
« Odpowiedź #23 : 2005-02-27, 10:05 »
ja sie spotkałem z agresywnym goldenem :roll: naprawde ładny...w dodatku suka :roll: podejrzewam nawet rodowód :roll: na moje to nie reguły ;) ale tak na dobrą sprwae to dlaczego chcesz uczyc psa nieufnosci??nie nauczysz go nigdy ze ma podchodzic do tych psów które ni gryza a do do agresywnych nie :roll: moja Viva jak podchodzi do jakiegokolwiek nieznanego sobie psa to kładzie sie na grzbiet i sie opala :)
Inna sprawwa to Snoopi NaN:2 razy zaatakował nas ON i rzucił sie na Snoop stwierdziwszy ze młoda suka jest nie grożna,obecnie Snoop9i nie ma zadnej skazy na ON a jego przyjaciel to ON named MAX :D
Zapisane

Beagielka_betty

  • Gość
kto wie ???
« Odpowiedź #24 : 2005-02-27, 10:09 »
;)  Wiecie co moja Betty robi podobnie jak widzi psiaka.:D
Zapisane

Rhea

  • Gość
kto wie ???
« Odpowiedź #25 : 2005-02-27, 10:29 »
Ja proponuje,żebyś nie uczył psa nieufności ( z resztą nie wiem jak chcesz to zrobić). Ta twoja nieufność może przerodzić się w agresję do zwierząt jak i do ludzi, a chyba tego nie chcesz?
Zapisane

Nanami

  • Gość
kto wie ???
« Odpowiedź #26 : 2005-02-27, 11:16 »
Cytat: Beagielka_betty
A co do ufności do obcych jak już tak ci na tym zależy to poproś kogoś jak twój pies bedzie sie zbliżał do obcego,alby go przestraszył.I takie "wałkowanie"  :lol:  może być skuteczne.Pies nie bedzie ufac obcym.


I jaki to ma sens? Pies sie bedzie rzucał na KAŻDEGO człowieka, który zachowa sie podobnie, jak ten co przestraszył. A równie dobrze moze to zmienic sie w paniczny strach!
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
kto wie ???
« Odpowiedź #27 : 2005-02-27, 11:22 »
dokładnie - lepiej jeśli jest ufny, niż jeśli sie boi albo jest agresywny.  lol - jeśli boisz się że twój pies zostanie pogryziony to po prostu go nie puszczaj do obcych psów...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Forum Zwierzaki

kto wie ???
« Odpowiedz #27 : 2005-02-27, 11:22 »

golden

  • Gość
kto wie ???
« Odpowiedź #28 : 2005-02-27, 11:25 »
albo wręcz przeciwnie, będzie kulil ogon przed każdym, aż wkońcu zacznie bać się właściciela, gdy ten lekko podniesie głos... Zaczną się wtedy ogromne problemy wychowawcze - pies będzie bronił wszystkiego, co jest jego, będzie uciekał (ze strachu przed właścicielem...) na spacerach, itd... itd...

uczenie nieufności, a raczej strachu przed światem, to kierowanie się zupełnie pod prąd. Dąży się tak, do wychowania sobie dzikusa, który w żadnej sytuacji nie będzie się umiał zachować. Każdy krzyk, nawet nie kierowany ku niemu, każdy niewłaściwy ruch ciała, kazdego wesołego psa, który chciałby się z nim przywitać - wszystko to i wiele innych będzie brał za obiekty lub zachowania, których należy się bać, przed którymi trzeba się bronić lub... uciekać. Wychowałbyś tak sobie znerwicowanego potwora.
Zapisane

Rhea

  • Gość
kto wie ???
« Odpowiedź #29 : 2005-02-27, 11:27 »
Ta nieufność lub strach może przerodziź się w agresję ze strachu, więc mówię jeszcze raz narobisz sobie tylko problemów.
Z psami to czasem jak z małymi dziećmi trzeba mieć oczy dookola głowy.
A po za tym są chyba miejsca w okolicach twojego miejsca zamieszkania gdzie psy nie uczęszczają na spacerki, więc pomyśl nad tym.
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.114 sekund z 32 zapytaniami.